Аюрведичні техніки масажу

Абх’янга – знаменитий аюрведичний масляний масаж, проводиться з великою кількістю цілющої органічної олії. Склад олії підбирає майстер відповідно до домінантної доші гостя. Масаж балансує роботу всіх систем організму, приносить спокій розуму, а тілу дарує зцілююче розслаблення, наповнює енергією і має виражений ефект, що омолоджує. При виборі олії для масажу Абх’янга необхідно керуватися правилом балансування дош.

Марма масаж – масаж марма-точок – масаж активних біологічних точок. Лікувальний масаж, тривалістю 60–90 хвилин. На людському тілі є 107 марма-точок. Кожна точка – це зв’язок між розумом та тілом. Ця давня форма лікування ефективно сприяє фізичній та психічній реабілітації. Як і у випадку з акупунктурою, марма-точки відповідають внутрішнім органам та системам організму, які реагують на мануальну стимуляцію. Марма масаж може використовуватися як частина лікування та омолодження або як превентивна терапія. У будь-якому випадку він є корисною процедурою, що продовжує здоров’я та довголіття. Віками практики було зазначено, що Марма масаж допомагає позбутися тривалих болів, включаючи болі спини та шиї, нервозності та тривоги, оніміння, металевого смаку в роті, поколювання в руках та пальцях ніг, стресу, слабкості та нестачі енергії.

Широдхара – аюрведичний масаж голови струменем теплої олії. Унікальна терапія, яка проводиться за допомогою теплої кунжутної олії, що стікає на зону міжбров’я – аджна, що в перекладі з санскриту означає «третє око». Широдхара є однією з найважливіших аюрведичних процедур. Вправний масаж дозволяє відчути глибоку релаксацію, призводить до досягнення гармонії і балансу внутрішнього світу, необхідного для мобілізації тіла до саморегуляції. Цей масаж ефективний для усунення нейровегетативних симптомів та втоми. Ритуал сприймається гостями як дуже приємне, ніжне погладжування та торкання шкіри теплим потоком олії. Крім того, виконується масаж голови, шиї та плечей, який посилює ефект терапії.За допомогою масажу стимулюються залози внутрішньої секреції – гіпофіз і шишкоподібна залоза, що відповідають за вироблення необхідних гормонів. Широдхара покращує пам’ять і посилює інтуїцію, заспокоює вегетативну та нервову системи, знімаючи нервозність, безсоння, занепокоєння, стрес, усуває хронічні головні болі, мігрень, глибоко розслаблює, стимулює альфа-хвилі діяльності мозку, уводить у стан блаженства, невілює дію багатьох психосоматичних захворювань.

Ратнаабх’янга – аюрведичний масаж гарячим напівдорогоцінним камінням та теплою олією. Є ексклюзивною технікою через застосування у процедурі напівдорогоцінного каміння. Масаж гарячим камінням оживляє все тіло, повністю усуває напругу та біль у м’язах. Крім того, використання 100% натуральних масел, заснованих на аюрведичних рецептах, доповнює та посилює ефект масажу. Під час ритуалу майстер розминає кожен м’яз на тілі гостя за допомогою нагрітого каміння, а не тільки вкладає на тіло каміння, як це робиться в знайомих нам ритуалах. Під час масажу використовуються сердолік, яшма, онікс, лазурит, агат, нефрит, обсидіан, авантюрин, рожевий кварц, гірський кришталь, родоніт та інші напівдорогоцінні кристали з різних регіонів Індії. Кожен камінь має сприятливий вплив на організм.

Абхісек – аюрведичний медовий масаж. Абхісек – надзвичайно приємний масаж тіла, що проводиться з аплікацією теплого ароматного меду, змішаного з аюрведичним маслом. Масаж зігріває та покращує самопочуття, розслаблює напружені м’язи. Використовуваний у процедурі мед робить шкіру бархатистою та гладкою, а також живить та зволожує.Корисні властивості меду були відомі з давніх-давен. Клеопатра приймала теплі ванни з молока з медом на продовження молодості. Мед є справжнім скарбом природи. Це криниця мінералів, вітамінів В, С, A, D, Е, органічних кислот, ферментів, ефірних олій та глюкози з фруктозою. Використання меду у процедурі покращує кровообіг, наповнює клітини енергією, має антисептичні властивості, знищує мікроорганізми, що провокують запалення, заспокоює подразнення, прискорює загоєння ран. Під час процедури відбувається очищення шкіри від шкідливих речовин, що спричиняють різні захворювання. Масаж стимулює роботу серцево-судинної системи, покращує регенерацію шкіри, має протизапальну та розслаблюючу дію. Аюрведичний масаж Абхісек – це справжня реабілітація для сухої шкіри.

Удвартану – аюрведичний масаж трав’яною пудрою. Традиційний аюрведичний масаж, у якому застосовуються порошки та пасти з трав змішані з олією чи молоком. Пудри для масажу мають сечогінну, протизапальну, виражену детоксикувальну дію, інтенсивно стимулюють клітинний метаболізм і систему кровообігу, розгладжують шкіру, що огрубіла, працюючи як скраб. Удвартана – масаж улюблений жінками, що проводиться протягом століть в індійських кабінетах краси.

Широабх’янга – аюрведичний масаж голови. В процедурі активно масажуються плечі, шия, обличчя та голова. Ці зони найбільш уразливі до стресу та напруженості. Під час масажу аюрведична олія проникає глибоко в тканини та сприяє одужанню. Цей процес називається Moordha taila – Мурдха тайла або помазання голови. Широабх’янга викликає стан спокою, релаксу, приносить ясний розум і підвищує концентрацію уваги, збільшує потік рідини спинного мозку, таким чином зміцнює нервову систему, очищає від токсинів, знімає напругу м’язів, покращує кровообіг у раніше перевантажених м’язах і допомагає насичувати киснем мозок. Процедура допомагає ефективно боротися проти втоми очей, болю в щелепі та гаймориті, стимулює лімфодренаж, видаляє токсини та інші побічні ефекти, спричинені використанням барвників та хімічних косметичних засобів, сприяє створенню живильного середовища для коріння волосся та запобігає випаданню волосся.

Патра пінда сведа – масаж, що омолоджує, в якому використовуються екстракти рослин, змішані з аюрведичними теплими маслами. Відзначено позитивний ефект проти остеоартриту, артриту, спондильозу та ін. Однак основна властивість масажу – антистаріння та омолодження. Процедура покращує еластичність тканин та кровообіг, усуває целюліт, надає шкірі здорового кольору, викликає здоровий сон і підвищує життєздатність, зменшує стрес та видаляє токсини. Масаж складний у виконанні, але ефективність техніки вражає!

Кааш – масаж стоп спеціальною мисочкою Кааш. Назва масажу походить від назви сплаву – кааш, з якого виготовлена миска. Це сплав кольорових металів – міді та олова. У процедурі використовується спеціальна аюрведична олія. Сьогодні цей метод масажу відроджується. Давно відомо, що у людській стопі є зони, регулюючі роботу всіх органів організму. Масаж зміцнює м’язи ніг та покращує стан шкіри, стимулюючи нервові закінчення, має позитивний вплив на розслаблення м’язів обличчя та області навколо очей. Зволожує шкіру стоп та зміцнює стінки кровоносних судин ніг. Процедура рекомендується при дисбалансі Вата. У спеку можна практично відразу відчути охолоджуючу і розслаблюючу дію масажу. Використання масажу у зимовий період розігріває холодні ноги. Вхідна до складу Кааш мідь чудово очищає, оскільки цей метал має антисептичні властивості.

Падаб’янга – аюрведичний масаж ніг. На ногах, зокрема на стопах, розташовано більшість біологічно активних зон нашого тіла. Тому масаж допомагає зміцнити та відновити здоров’я. Життєво важливі точки марма масажують під час масажу. Це балансує доші – енергії життя. Падааб’янга прибирає безсоння, втому, судоми, допомагає заспокоїти розум, зберегти зір і слух, підвищує якість сну, покращує периферичний кровообіг, запобігає запаленню сідничного нерва, допомагає заспокоїти і підтримувати дошу Вата, яка в надлишку розглядається як основна.